Pukainis.lv

Nokareno ausu īpašnieki

Nokareno ausu īpašnieki
Skotu nokareno ausu šķirnes kaķi. Cik daudz mēs zinām par viņiem?
#cats #catbreeds #hailandfold


Hailendas foldi ir pūkaini, lielacaini kaķi, kuri pirmo reizi tika minēti vēl Anglijas zinātnei veltītajā žurnālā tālajā 1796.gadā. Agrāk tiks uzskatīts, ka nokarenās ausis ir izveidojušās tiem kaķiem, kuri strautos ķer zivis un tādējādi pasargā ausis no ūdens šļakatām. Tomēr ģenētiķi izpētīja nokareno ausu noslēpumu un atklāja, ka šāda ausu stāvokļa vaininieks ir gēnu mutācija.

Hailendas foldu nosaukums cēlies no Skotijas ziemeļu un ziemeļrietumu augstkalnu rajona Hailendas, kur klimatiskie apstākļi ir samērā skarbi, līdz ar to, šīm minkām ir izveidojies biezs kažoks. Tā arī ir vienīgā atšķirība starp šīs šķirnes pārstāvjiem un īsspalvainajiem skotu foldiem. Halendas minku apmatojuma variācijas var būt dažādas- sākot ar vienkrāsainiem un divkrāsainiem, un beidzot ar plankumainu un svītrainu apmatojumu. Apmatojuma krāsa var būt melna, balta, zila, krēmkrāsas, brūna, sarkana, violeta, sudrabaina un zelta. Acis, vienmēr lielas un plaši ieplestas, ir pielāgojušās kažoka krāsai. Deguntiņš šiem kaķiem ir īss, ar nelielu iespiedumu.

Rakstura ziņā šie kaķi atbilst savam izskatam- ir mīlīgi gan pēc ārienes, gan pēc dabas. Tāpat Hailendas foldi labi sadzīvo ar citiem mājdzīvniekiem, līdz ar to, nav jāraizējās, kā viņi sadzīvos ar citiem kaķu pārstāvjiem un pat ar suni. Lai gan Hailendi ir spēlēties mīloši kaķi, šīm minkām nepatīk ņurcīšana pa rokām, tāpēc tie lieku reizi neieleks uz saimnieka galda vai klēpī. Hailendas foldi agresivitāti neizrāda un viņiem nav izteikta skaļa uzvedība. Bieži vien šīs šķirnes kaķis stipri pieķeras vienam ģimenes loceklim, taču neaizmirst izrādīt savu draudzīgumu arī citiem. Nereti šīs minkas tiek salīdzinātas ar vāverēm, jo spēj apsēsties ar paceltām priekšējām ķepiņām.

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.