Pukainis.lv

Pēc kādiem principiem kaķis izvēlās sev guļvietu?

Pēc kādiem principiem kaķis izvēlās sev guļvietu?
Kāpēc tavai minkai tik ļoti patīk gulēt tavā gultā vai arī saimnieka čībās? Kāpēc dažkārt tavs četrkājainais draugs mēdz izplesties istabas vidū vai arī ielīst kādā kumodes atvilknē?

Kaķim guļvietas izvēlē ir vairāki punkti kritērijos, kuri ne vienmēr cilvēkiem ir saprotami, taču ir zināmi vairāki, kā arī tas, ka snauduļošanas vietu minka izvēlās patstāvīgi.

Vairums kaķu izvēlās sev guļvietu, kuras apkārtnē patstāvīgi ieplūst siltums. It īpaši šādu gulēšanas vietu izvēlās kaķi-seniori. Kaķenēm - ,,omītēm’’ palēninās vielmaiņas process, līdz ar to var rasties hipotermija- ķermeņa temperatūras pazemināšanās (tā ir zemāka par 35°C), tāpēc viņas jo īpaši ir kādas siltākas vietiņas meklējumos.

Viens no kaķu kritērijiem, kurš ir novērots daudzām minkām, ir gultasvietas izvēle paaugstinātā vietā. Par ērtu vietiņu var kļūt gan kāds no plauktiem, kurš ir piestiprināts pie sienas, vai arī skapja augšpuse. Pats svarīgākais šajā izvēlē ir tas, ka mūsu četrkājainais draugs, atrodoties vietā, kura ir manāmi augstāka par citām, var pārredzēt visu apkārt notiekošo un kontrolēt situāciju, lai nekāda lielā vai mazā būtne nevarētu ielavīties nepamanīta.

Vēl viens noslēpums, kāpēc kaķi izvēlās gulēt tieši tajās vietās, kuras atrodās augstāk, ir tāpēc, ka tur gaiss ir siltāks nekā lejā, līdz ar to minkai gulēt diendusu ir daudz omulīgāk. Viss ir skaidrojams ar to, ka siltais gaiss pēc būtības ir vieglāks nekā aukstais, tādējādi tas ,,kāpj’’ uz augšu un uzkrājās pie griestiem.

Mūsu četrkājainiem draugiem ļoti nepatīk ieturēt miega pauzes vietās, kurās pūš caurvējš, tāpēc arī šis ir viens no svarīgākajiem kritērijiem, pēc kuriem vadās jūsu pūkainis. Var uztaisīt pētījumu un pavērot, ka jūsu kaķis tiešām katru reizi izvēlēsies vietiņu, kurā viņam netraucēs no dažādām pusēm plūstošās vēja straumes. Ja jūsu kaķis savukārt ir ērti iemidzis uz palodzes, tas nozīmē, ka jūsu logam ir laba vēja izolācija.

Un pēdējais kritērija punkts ir- graciozitāte. Kaķis, pēc dabas būdams karalisks dzīvnieks, vēlēsies iekārtoties kaut kur augstāk, šādā veidā parādot savu pārākumu pār citiem un nostāju, ka viņš ir galvenais.

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.