Pukainis.lv

Gudrākās suņu šķirnes

Gudrākās suņu šķirnes
1994.gadā zoopsihologs Stenlijs Korens izveidoja grāmatu ar nosaukumu ,,Suņa intelekts'', kurā aprakstīja 133 gudrākās suņu šķirnes. Kā vadlīniju intelekta noteikšanai autors pētīja, vai konkrētais suns spēj uzvert pavēli ar pirmo reizi un,attiecīgi, uzreiz to izpildīt. Šajā noteikšanas metodē bija arī savi trūkumi, kā,piemēram, vairākas šķirnes reitingā parādīja sliktākus rezultātus tikai sava neprognozējamā rakstura dēļ.

Šajā rakstā ir apkopotas desmit, pēc S.Korena domām, gudrākās šķirnes.

1.Borderkollijs. Šī šķirne tika izveidota 100 gadus atpakaļ, iegūstot intelektuāli gudru un darbspējīgu mīluli. Šīs šķirnes pārstāvji spēj būt vājredzīgo ļaužu pavadoņi, kā arī auklītes bērniem.

2.Pūdelis. Tie spēj ne tikai uzstāties cirkā ar dažādiem trikiem, bet arī tiek nodarbināti kā mednieki, glābēji un apsargi. Viņi ir gudri un uzticīgi savam saimniekam, patīk spēlēt ,,cieto riekstu'' spēles.

3. Trešajā vietā ir Vācu aitusuns. Šī ir ļoti gudra un uzticama šķirne, kura bez lielām pūlēm spēj iegaumēt pavēles un spēj tās atcerēties, ja ne no pirmās reizes, tad no otrās vai trešās. Vācu aitusuns ir atvērts jaunām zināšanām, tāpēc to apmācīt nekad nebūs par vēlu.

4.Ceturtajā rindā iekļuvis Zeltainais retrīvers. Šīs šķirnes pārstāvis spēj iegaumēt līdz pat 200 komandām, kas nozīmē, ka viņš ir ļoti lojāls savam saimniekam. Tā ir ļoti pacietīga šķirne, kura vienmēr būs gatava iemācīties ko jaunu.

5.Kā piektais šajā sarakstā ierindojies Dobermanis. Šīs šķirnes pārstāvji labi spēj izpildīt saimnieka pavēles, un, pateicoties savam bezbailīgajam raksturam un izturībai, ir viena no populārākajām šķirnēm.

6.Kollijs. Šis ir paklausīgs un uzticams suns, kurš ir ideāls variants sargsunim. Tāpat šie šķirnes pārstāvji ātri spēj pielāgoties dažādām situācijām.

7.Labradoras retrīvers. Šie suņi ir iecienīti sava rakstura un vieglās dresūras dēļ. Ļoti labi saprotas ar maziem bērniem, tāpēc ir piemērots ģimenēm. Strādā policijā un izmeklēšanā.

8.Rejošais tauriņš- papilons.Izteiksmīgo ausu pārstāvji ārēji atstāj maldīgu iespaidu, jo šķietami mīlīgais un bezrūpīgais kucēns iekšēji ir ļoti stiprs un gudrs suns, kurš jebkurā situācijā būs gatavs aizstāvēt savu saimnieku.

9.Rotveilers. Ir plaši pazīstami ar savu aso uzveri, stoicisma garu, drosmi un uzticību saimniekam. Lai gan pret svešiem tie nav diez ko draudzīgi, tomēr to agresiju ir iespējams kontrolēt, jo Rotveilers labi saprot komandas.

10.Kā pēdējais šajā sarakstā ir Austrālijas ganusuns. Arī šīs šķirnes pārstāvjiem ir intelektuālas dotības, tie ir ļoti vērīgi, uzticami un gatavi kaut kam jaunam. Tāpat šie suņi ir ļoti kārtīgi- tos iespējams apmācīt tā, lai pēc spēlēšanās tie saliek savas rotaļlietas ,,pa plauktiņiem''.

Autore: Oļesja Metelica

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.