Pukainis.lv

Vai kaķim ir bīstami staigāt pa sniegu?

Vai kaķim ir bīstami staigāt pa sniegu?
Aukstajam gada periodam iestājoties, daudzu kaķu īpašniekiem aktuāls kļūst jautājums, vai minkām nav bīstami staigāt pa sniegu?

Uz kaķu ķepiņām atrodas daudz dažādu receptoru, kas reaģē uz ārējās temperatūras maiņu. No vienas puses, tas ļauj kaķiem brīvi staigāt pa sniegu, gandrīz nejūtot aukstumu, bet no otras – minkas ķepiņas zemās temperatūras dēļ var tikt apsaldētas.

No apsaldēšanās kaķi,pazeminoties temperatūrai ārā, pasargā nelieli vilnas pušķīši, kas veidojas starp nagiem. Tieši apmatojums pasargā kaķi no krasām temperatūras maiņām. Pat ne pati vilna, bet gaiss, kas atrodas starp vilnu un veido savu ,,mikroklimatu’’ ap ādas virsmu, nodrošina termoizolāciju minkām. Tādējādi kaķis var labāk saglabāt ķermeņa temperatūru gan aukstos, gan karstajos gada posmos.

Ja jūsu kaķis ciena pastaigas pa balkonu, vai arī jūs dzīvojat ārpus pilsētas, un jūsu kaķim patīk atrasties ārā, tad sekojiet līdzi tam, lai pie temperatūras, kura ir zem -20 C, kaķis atrastos iekštelpās. Pretējā gadījumā jūsu četrkājainais mīlulis var apsaldēt ne tikai ķepiņas, bet arī ausu galiņus un asti- tieši šīs ķermeņa daļas ir vismazāk pasargātas temperatūru svārstību laikā.

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.