Pukainis.lv

Kā mēs varam palīdzēt bezsaimnieka kaķiem?

Kā mēs varam palīdzēt bezsaimnieka kaķiem?
Šajā rakstā tu atradīsi veidus, kā palīdzēt kaķim, kas dzīvo uz ielas!

1.Pabaro jaunatrasto draugu- nedaudz ūdens trauciņā vai kaķiem paredzētā barība noteikti uzlabos katra kaķa dienu, it īpaši rudens un ziemas posmā, kad barības ieguve nav tik viegla.

2.Iekārto mitekli četrkājainiem draugiem- putniem ir putnu būrīši, suņiem ir suņu būdas, bet kamdēļ gan kaķiem nevarētu būt kaķu mājiņas? No koka plāksnēm vai dēļiem uzmeistaro dažas kaķu mājiņas, kurās minkas aukstajos brīžos varēs patvērties. Lai kaķīšiem ir īpaši omulīgi, uz jaunizveidotās kaķu mājiņas koka grīdas var uzlikt sienu, kas dod sausumu un siltumu, uz kura kaķi varēs ērti snauduļot.

3.Iegūsti sev jaunu ģimenes locekli- ja redzi, ka tavā pagalmā ir daudz kaķēnu, paņem vienu pie sevis, pirms tam aizvedot pie vetārsta uz veselības pārbaudi, un tu iegūsi jaunu draugu!

4.Kastrē un sterilizē! Mēs visi zinām, ka, jauni kaķēni rodās, ja dzīvnieki netiek sterilizēti un kastrēti. Lai mazinātu kaķu vairošanos, un, līdz ar to, samazinātu bezpajumtes kaķu skaitu, aizved savas pagalma minkas pie vetārsta, tādējādi novēršot ielas kaķu koeficienta augšanu. Tāpāt var veikt kaķītim nepieciešamās vakcīnas, kā arī, pēc vajadzības- arī attārpošanu un atblusošanu, lai minka justos omulīgi.

5.Ziedo dažādām dzīvnieku organizācijām un patversmēm- tieši tā ir vieta, kur dzīvniekiem, tai skaitā arī kaķiem, tiek sniegta palīdzība un aprūpe.

6.Kļūsti par pagaidu mājas devēju- lai kaķīši no ielas pēc iespējas ātrāk tiktu pie saimnieka, paņem kādu pagalmā mītošu minku pie sevis, pabaro un aizved pie vetārsta uz pārbaudi, pēcāk nofotografē jauniegūto mīluli un ievieto rakstu sociālajos tīklos- jaunais un potenciālais saimnieks atsauksies pavisam drīz, parasti jaunā saimnieka atrašana aizņem mazāk nekā 1 nedēļu.

Raksts: Oļesja Meteļica.

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.