Pukainis.lv

Kapēc kaķis sāk ignorēt savu kastīti?

Kapēc kaķis sāk ignorēt savu kastīti?
Vai ir gadījies tā, ka tavs mīlulis atsakās izmantot viņam norādīto tualetes vietu? Šajā rakstā atradīsi iespējamos iemeslus, kāpēc tas tā notiek, kā arī ietekumus, kā to labot.

Veselības problēmas- šis ir salīdzinoši reti sastopams iemesls savas kastītes ignorēšanai, taču profilakse noderētu vienmēr. Ja kaķis ilgstoši ignorē savu tualeti, it īpaši, ja nekārtīgi sācies uzvesties nesterelizēts runcis savos labākajos gados, iespējams, būs nepieciešamas urīna analīzes.

Pēc vetārstu pieredzes, praksē bijis ne viens vien gadījums, kad šādi mīlulim atklāts iekaisums, un, to izārstējot, runcis laimīgs atkal, tāpat kā iepriekš, turpinājis apmeklēt kastīti.

Dažkārt tualetes ignorēšana mēdz būt saistīta arī ar urīnceļiem vai gremošanas trakta problēmām, tāpēc vislabākais ieteikums ir vērsties pe vetārsta.

Konkurenta klātbūtne. Iespējams, ka jūsu mīlulis ir sajutis konkurenta klātbūtni, spītīgi neapmeklējot savu kastīti, tā vietā atstājot ,,zīmes’’ istabas kaktos. Šādi kaķis parāda to, ka ir gatavs cīnīties par savu teritoriju un centīgi atzīmē to. Par konkurentu viņš var uzskatīt arī kaimiņu kaķi, kas ik pa laikam viesojas tavā pagalmā. Tāpat arī konkurenta sajūta var rasties, ja mājās parādās vēl viens mīļdzīvnieks.

Pārkārtota māja vai izmainīta dienas rutīna. Kaķi samēŗā negatīvi uztver pārmaiņas ikdienas rutīnā vai mājokļa kārtībā, tāpēc, ja vairākus gadus pirmajā stāvā stāvošā kastīte pēkšņi pārcelsies uz otro stāvu, minkai tas būs nepatīkams pārsteigums. Tāpat arī, ja ilgu laiku esi dzīvojis tikai pa māju, un pēkšņi sācis ik rītu doties uz darbu, tas var nopietni ietekmēt kaķa uzvedību. Šādos gadījumos speciālisti iesaka nedaudz vairāk pievērst uzmanīgu savai minkai, parotaļāties ar viņu, samīļot un piedāvāt dažādus gardumus.

Netīra kastīte- šis ir viens no visizplatītākajiem iemesliem, kāpēc tava minka pēkšņi atteikusies izmantot kastīti. Kaķim smakas un smaržas uztvere ir daudz stiprāka nekā mums, cilvēkiem, līdz ar to, katru smaržu, arī to, kas jūtama kastītē, tie uztver asāk. Šajā gadījumā pamēģini kastīti tīrīt biežāk, varbūt pat divreiz dienā, iekšā ieberot svaigas smiltis vai granulas. Reizi nedēļā kārtīgi izmazgā tualeti ar siltu ūdeni un ziepēm.

Tualete nav drošā vietā- arī šis var būt viens no iemesliem, kāpēc tavs kaķis neapmeklē savu kastīti. Kaķim, piemēram, nepatīk savas darīšanas kārtot barības vai dzeramā trauka tuvumā. Var gadīties, ka kastīti esi aiznesis uz citu istabu vai citu stūri, un kur, pēc kaķa domām, tā šķiet grūtāk sasniedzama.

Jāpievērš uzmanība arī skaņai, kura dzirdama ap kastīti-varbūt kaķim nepatīk skaļš troksnis no ūdensvada vai ventilatora. Ja atklājas, ka uztraukums tiešām ir saistīts ar vietu, kur atrodās tualete, pamēģini pamainīt tās atrašanās vietu, paralēli vēŗojot kaķa uzvedību.

Ir arī citi iemesli, piemēŗam, kastīte tiek nomainīta uz jaunu, un jauniegūtās forma un izmēŗs minkai šķiet nepierasts vai neērts. Ja esi nomainījis granulu veidu, arī tas kaķim var nepatikt- šajā gadījumā, lai savu mīluli pakāpeniski pieradinātu pie jaunām smiltīm vai granulām, pamēģini vienu nedēļu pēc kārtas vecās granulas sajaukt ar jaunajām, katru dienu nedaudz pamainot proporciju, t.i, palielinot jauno, un samazinot veco skaitu.

Avots: Žurnāls ,,Astes" Nr.7 (55)

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.