Pukainis.lv

PIRMS HELOVĪNA SVĒTKIEM ASV PATVERSMĒS MELNAJIEM KAĶIEM IEEJA IR AIZLIEGTA

PIRMS HELOVĪNA SVĒTKIEM ASV PATVERSMĒS MELNAJIEM KAĶIEM IEEJA IR AIZLIEGTA
ASV dzīvnieku pagaidu uzturēšanās viesnīcas no oktobra vidus līdz 1. novembrim neuzņem melnos kaķus saistībā ar Helovīna jeb Visu svēto dienas svinībām.

Helovīns ir seni ķeltu svētki, kas ASV un citviet pasaulē tiek svinēti 31. oktobrī. Senajos laikos ķelti ticēja, ka šajā laikā uz zemes atgriežas mirušas dvēseles, un lai tās apmierinātu ir jāpienes upuri. Pagāniem kaķis tika uzskatīts par svēto dzīvnieku, un tos savukārt izmantoja rituālos naktī no 31. oktobra uz 1. novembri.

Savu lēmumu nepieņemt melnos kaķus patversmēs dzīvnieku aizstāvji skaidro ar to, ka Helovīna laikā valstī aktivizējas cilvēki, kuri melnos kaķus zog sātaniskiem rituāliem. Šajā periodā melnie kaķi cieš arī no parastu cilvēku māņticības uzliesmojumiem. Patversmes uzsver, ka šādos apstākļos nevar garantēt dzīvnieku drošību, kā arī nevēlas provocēt sātanistus.

“Ieslēdziet jūsu kaķi mājās un nelaidiet vaļā. Jūs nevarat zināt, kurš no kaimiņiem ir negatīvi noskaņots pret jūsu mīluli,” iesaka dzīvnieku aizstāvji.

Savukārt Lielbritānijā sātanisti ir strikti pieskatāmi. Lielbritānijas Karaliskā biedrība dzīvnieku aizsardzībai pret cietsirdību (The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) pirms Helovīna organizē melniem kaķiem veltītu akciju, kuras laikā informē pilsoņus par to, ka visas māņticības ir mīts, kura dēļ ciet nevainīgie dzīvnieki. Tāpat biedrība fiksē apzinātas nežēlības gadījumus attiecībā pret melniem kaķiem. Pagājušajā gadā tika saņemti aptuveni piecdesmit ziņojumi par sliktu apiešanos vai uzbrukumu melnajiem kaķiem.

Kontakti

Tālr.: +371 2915 1915
E-pasts: info@pukainis.lv

Patversmes

Seko mums


KONFIDENCIALITĀTES POLITIKA
Copyrights © 2016. pukainis.lv Visas tiesības aizsargātas

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.