Pukainis.lv

Patversmēs mēdz nonākt ne tikai suņi un kaķi

Patversmēs mēdz nonākt ne tikai suņi un kaķi
Lai gan dzīvnieku patversmēs parasti nonāk suņi un kaķi, nereti patversmes darbiniekus pārsteidz ne tikai Latvijas savvaļas dzīvnieki, bet arī ļoti eksotiski “mīluļi”.

Rīgas dzīvnieku patversmes “Dzīvnieku draugs” vadītāja Solvita Vība stāsta, ka katru nedēļu ir aptuveni pieci gadījumi, kad patversmē nonāk dzīvnieki, kas nav suņi un kaķi: tā kā Rīgā nav specifisku patversmju citiem mājdzīvniekiem, tie nonāk parastajās patversmēs.

Daudzi no šiem dzīvniekiem galvaspilsētā vienkārši tiek atrasti uz ielas vai arī parastā kastē, spainī vai burkā atstāti pie patversmes “Dzīvnieku draugs” durvīm. Patversmes vadītāja informē, ka visbiežāk tiek pamestas dekoratīvās žurkas, truši un kāmīši. Tā kā grauzēji mēdz ātri vairoties, cilvēki ar to netiek galā un vienkārši pamet šos dzīvniekus. Truši diemžēl bieži bez apdomāšanas tiekot dāvināti, tikai pamatojoties uz to skaistajām vizuālajām īpašībām, it īpaši Lieldienās. Taču vēlāk jauni saimnieki gan saprot, ka trusis nav tikai “spalvaina, piemīlīga rotaļlieta”, bet dzīvnieks, kam patīk grauzt visu sev apkārt.

Solvita Vība stāsta, ka patversmē nonākuši arī bruņurupuči, ķirzakas un pat boa žņaudzējčūska: “Īpašnieki to bija iegādājušies nelegāli, brauca ārā no Latvijas, un čūska nonāca pie mums.” Gadu gaitā vairāki cilvēki nesuši bruņurupučus no mājām, jo nav vairs vēlējušies tos paturēt. Viņa stāsta, ka esot arī bijis gadījums, kad kādā Rīgas dārziņā atrasts liela izmēra jūras bruņurupucis, kurš uz laiku nonācis patversmē “Dzīvnieku draugs”.

Nav retums, kad patversmēs nonāk dažādi Latvijas savvaļas dzīvnieki. Juglas dzīvnieku patversmes vadītāja Astrīda Kārkliņa pastāstīja, ka patversmē “Labās mājas” mēdz nonākt dažādi putni, piemēram, no ligzdām izkritušie putnēni, ievainotie gulbji, baloži un pūces.

Savukārt Jelgavas dzīvnieku patversmes pārstāve Unda Ģēģere pavēstīja ka, tāpat kā patversmē “Dzīvnieku draugs”, patversmē tiek nogādātas arī notriektās stirnas un brieži, ievainotie eži un putni. Nereti Jelgavā tiekot atrasti noklīdušie mājas seski un kazas. Ģēģere pastāstīja, ka bijis gadījums, kad pilsētas centrā tika notverts jauns bebrēns, savukārt vasarā patversmē vairākkārt nonākusi kāda iguāna, kas siltajā laikā tika turēta mājas pagalmā. Jelgavas dzīvnieku patversmes pārstāve īpaši izcēla šādu neparastu notikumu: pirms vairākiem gadiem uz patversmi bija atnesti pieci mazi vāverēni, kas tika atrasti ligzdā kādā nokritušā kokā. Mazuļus pieņēmusi un uzaudzinājusi kāda kaķene, un vēlāk tie tika palaisti savvaļā Tērvetes mežā.

Kontakti

Tālr.: +371 2915 1915
E-pasts: info@pukainis.lv

Patversmes

Seko mums


KONFIDENCIALITĀTES POLITIKA
Copyrights © 2016. pukainis.lv Visas tiesības aizsargātas

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.