Pukainis.lv

Deviņi iemesli, kāpēc Jūsu bērnam ieviest labāko draugu - kaķi

Deviņi iemesli, kāpēc Jūsu bērnam ieviest labāko draugu - kaķi
Mums visiem ir zināmi stāsti par to, ka cilvēka labākais draugs ir suns, taču kaķi arī ir cilvēku labākie draugi.

1. Kaķa ieviešana iemācīs bērnam rūpēties par citiem. Jūs varat palūgt, lai bērns sāk rūpēties par mīluli, ieviešot tādus pienākumus kā kaķa barošana, ķemmēšana utml. Šie darbiņi bērnā attīstīs atbildības sajūtu un prasmi rūpēties par citiem, savukārt kaķis bērnam atbildēs ar draudzīgumu un mīlestību.

2. Minka var iemācīt spēju vienmēr būt kārtīgam un patstāvīgi rūpēties par sevi. Nav noslēpums, ka jebkurš kaķis patstāvīgi seko līdzi tam, lai viņa spalva būtu tīra un gluda. Līdz ar to bērniņš, kaķa tīrību vērodams, arī sevī var attīstīt uz kārtīgumu un sevis kopšanu tendētas īpašības.

3. Kaķi iedveš mieru. Šie četrkājainie mīluļi strādā kā pūkaini antidepresanti - brīžos, kad bērns ir sanervozējies, kaķis, ielecot tam klēpī, spēj to nomierināt un ieviest garastāvoklī pozitīvu noti.

4. Bērns mazāk laika pavadīs pie modernajām tehnoloģijām. Ar mīluļa ienākšanu mājā, telefoni un planšetdatori tiks nolikti malā, jo bērnam daudz interesantāk būs parotaļāties ar jauniegūto draugu, bet mobilās iekārtas tiks izmantotas brīdī, kad bērns vēlēsies kaķīti nobildēt.

5. Mazāka iespēja dabūt astmu vai alerģiju. Zinātnieki ir pierādījuši, ka tiem cilvēkiem, kam jau kopš bērna kājas līdzās ir bijis minka, procentuāli mazāk slimo ar astmu vai ir alerģiski pret spalvu, jo jau kopš dzimšanas ir bijuši spalvu tuvumā, tādējādi iegūstot pret tām imunitāti.

6. Aktīvs dzīvesveids un patstāvīga kustība. Visiem zināms, ka kaķi ir aktīvo nodarbību cienītāji, it īpaši tad, kad tie ir savas jaunības gados- līdz ar to bērnam patstāvīgi būs iespēja rotaļāties un lēkāt kopā ar kaķi, īpaši tajos gadījumos, kad minka kopā ar bērnu tiek izlaists ārā.

7. Lasītprasmes uzlabošana. Arī šī ir viena no interesantākajām īpašībām, ko kaķis bērnā var attīstīt. Daudzi, mācoties lasīt, vēl kautrējās lasīt kādu pasaku citu cilvēku priekšā, taču kaķa sabiedrībā kautrīgums zūd.

8. Spēja ieraudzīt sekas. Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus esam paņēmuši pie sevis - līdz ar to bērns redzēs sekas, kuras radīsies, ja netiks,vai, tieši otrādi, tiks izpildīta kāda konkrēta darbība. Ja netiks laicīgi nomainīts tualetes saturs, būs liela iespēja mājās atrast peļķīti, ja laicīgi kaķis netiks pabarots- tas sāks žēloties.

9. Īstas draudzības piemērs. Kaķis un bērns - abi, jau no pašas bērnības viens pie otra pierodot, spēs attīstīt dažādas vērtīgas īpašības un izveidot dziļu un patiesu draudzību.

Raksts sagatavots sadarbībā ar portālu Mansdraugs.lv

Foto: Shutterstock

Pukainis.lv palīdz atrast jaunas mājas kaķiem un suņiem, kuri dzīvo dzīvnieku patversmēs. Sniedzam atbalstu, lai dzīvnieki varētu atrast sev saimnieku.